Başhekim Hakkında
Hastanemiz, sağlık hizmetleri açısından Borçka ilçesinin en önemli yapı taşlarından biridir. Uzun yıllar boyu ilçemiz h...
Op.Dr Ahmet KİBAR
 
HİZMETLER

Saygı Değer Ziyaretçilerim ve Hastalarım;
      

       Öncelikle tüm Borçka halkımızın istekleri, idarecilerimiz ve bürokratlarımızın çabaları ile 4 Temmuz 2012 tarihinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hastanemizde görevime başladım.
       Yaklaşık on gün gibi kısa bir süre içerisinde tüm hastanemiz personeli elbirliği ile 2 yıldır kapalı bulunan yatan hasta servisi, Doğumhane ve Ameliyathane faal duruma getirilmiş, eksiklikler büyük bir hızla giderilmiş, doğumlar ve ameliyatlara başlanmıştır.
Şu an itibariyle Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü olarak;
   * Ultrason İle Gebelik Takibi,
   * Ultrason İle Jinekolojik Muayene
   *Smear Testi
   *Kısırlık Tedavisi
   *Menopoz Dönemi Takipleri
   *NST ile Fetal Kalp Atışı ve Sancı Kontrolü
   *Normal Doğum
   *Epidrol Anestezi (Belden Uyuşturma İle Sezaryan)
   *Tüm Kadın Hastalıkları Ameliyatları
   *İdrar Kaçırma Ameliyatları
   *Laparoskopik (Kapalı) Ameliyatlar

   * Hastanemizde 4 Temmuzdan itibaren uygulanan ultrason ile gebelik muayenesinde 1 Ağustos tarihinden itibaren büyük bir yenilik yapılarak hasta monitöru eşliğinde ultrason muayenesine geçilmiştir. Bu sistemde doktor ultrason ile bebeği incelerken anne de aynı anda karşısındaki LCD ekrandan bebeğinin görüntülerini net bir şekilde izleyebilmektedir. Çoğu merkezi büyük hastanelerde dahi bulunmayan bu sistem bütün gebe anneler için çok önemli bir ihtiyaç olan bebeğinin görüntülerini izleme isteğine olanak vermekte aynı zaman da canlı olarak bebeğinin görüntülerini izleyen anne ile bebeği arasındaki duygusal bağı güçlendirmekte etkili olmaktadır. Hastanemizi çevre büyük hastanelerden öne çıkaran ve farklı kılan bu yenilik gebe anneler tarafından da büyük bir sevinç ve memnuniyetle karşılanmakta, ilgi görmektedir.

      
Eksiksiz ekipman ve en üst düzey kalitede halkımızın hizmetine sunulmaktadır.
       Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından planlanan, Sağlık Müdürlüğümüzce projesi yürütülen yeni hastane binamızın da yaklaşık üç ay içerisinde inşaatının başlayacağı, 2013 yılı sonu itibari ile de faaliyete geçeceği tüm halkımıza duyurulur.

PERŞEMBE  GÜNLERİ TÜM GÜN AMELİYAT GÜNÜMÜZDÜR, POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLMEMEKTEDİR.